FiveM Paket Kurulumu

Öncelikle kendinize ait veya bulduğunuz herhangi bir paketi indirip masaüstüne atmanız gerekiyor. Gerekli uygulamaları "(xampp,heidisql,visual code, notepad++)" indirdikten sonra paketi kurma işlemine geçebiliriz.

Öncelikle xampp uygulamasını açıp mysql ve apache yazan seçenekleri startlıyoruz.

 

Görsel

 

Yukarıda gösterildiği gibi xampp uygulaması aktif edilikdikten sonra heidi sql uygulamasını açıyoruz. Açtıktan sonra sol altta yazan new butonuna basıyoruz ve kendimize data oluşturuyoruz. Oluşturduktan sonra datayı açıyorsunuz ve kendinize bir tane database oluşturuyorsunuz.

 

Görsel

Görsel

 

Create dedikten sonra datanıza istediğiniz ismi verebilirsiniz. Bu işlemler bittikten sonra artık paketinizden çıkan sql dosyasını okutup kurabilirsiniz.

Görsel

Görsel

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık paketinizin datası kurulmuştur.

Sonrasında ise ;

Paketinizin klasör dosyasını açın ve server.cfg yazılı dosyayı bulun ve açın. Açtıktan sonra sunucunuzun ismini server lisans anahtarınızı ve steam web api keyinizi giriniz.

Görsel

Buradaki gerekli olan yerleride doldurduktan sonra başlat.cmd'sini kendi klasör dosya yolumuza göre düzenlememiz gerekiyor düzenlemediğimiz taktirde sunucumuz açılmayacaktır.

Öncelikle başlat.cmd'ye sağ tıklayıp özelliklerinden lokasyonunu yani klasör dosya yolunu kopyalayınız.

 

Görsel

 

Kopyaladıktan sonra tekrardan başlat.cmd'ye sağ tıklayıp edit yazılı yere tıklıyoruz. Tıkladıktan sonra kopyaladığımız yazıyı göstereceğim şekilde yerlerine yazıyoruz.

Görsel

 

Sizin burada yapmanız gereken şeyler sadece klasör dosyasının lokasyonunu değiştirmek diğerlerine ellemeyiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra sunucunuzu artık başlatabilirsiniz.


Eğer AwmBilişim müşterisi değilseniz çok uygun fiyatlara sanal sunucu sahibi olabilirsiniz. Hemen bu linkten sanal sunucu alın.
AwmBilişim yüksek hızlı uygun fiyatlı sanal sunucuları ile müşterilerine 2018 den beri hizmet vermektedir.