Garry's Mod Leak Eklenti Kullanımı Ve Backdoor Saldırılarını Önleme

Leak eklentiler şu an bile çoğu sunucunun kullandığı eklentiler olup çoğu kişinin de bildiği bir eklenti türüdür.

1- Leak eklenti kullanıyorsanız eklentilerin(addonların) yayıncısı olan şahıs/firma sizlere ceza-i işlem uygulamakta serbesttir.

2- Leak eklentilerin içindeki backdoor saldırı dosyalarının içinde SteamID üzerine superadmin yetkisi verme gibi fonksiyonlar da bulunmaktadır, kendilerine superadmin yetkisi verebilir veya sunucuyu shutdown a zorlayabilirler.

Örnek bir backdoor eklentisi :

örnek bir leak eklentisi garrys mod


Bu eklenti türünün yan ve zıt etkileri de bulunmaktadır, leak eklentiler içinde backdoor dediğimiz arka kapı saldırı dosyalarını bulundurabilir, bu risk faktörü yüksektir.

Leak eklentileri kullanmanız ve sonrasında sunucunuzun saldırıya uğramış olması bizim sorumluluğumuzda olmamakla birlikte yine de müşterilerimize yardım etmek için sizlere geliştirdiğimiz bir eklentiden bahsetmek isterim.

Bu eklenti sayesinde arka kapı saldırı dosyalarının içindeki saldırı fonksiyonları devre dışı bırakılır/önlenir ve bu sayede sunucunuza gelen saldırılar fonksiyonları bozulduğu için çalışmaz.

AWM_AntiBackdoor

indirme Linki : https://cdn.awmbilisim.com/AWM_AntiBackdoor.rar

 


Eğer AwmBilişim müşterisi değilseniz çok uygun fiyatlara sanal sunucu sahibi olabilirsiniz. Hemen bu linkten sanal sunucu alın.
AwmBilişim yüksek hızlı uygun fiyatlı sanal sunucuları ile müşterilerine 2018 den beri hizmet vermektedir.