Hostingin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Hosting hizmetleri web yazılımlarınızın ekonomik güvenli ve hızlı bir şekilde, zahmetsiz olarak yayınlamanıza olanak tanımaktadır. 
Satın aldığınız hizmetler, aldığınız hizmete tanımlanan limitler dahilinde oluşturulmakta ve bu limitler dahilinde web yazılımınızın yayınlanması sağlanmaktadır. 

Hosting özellikleri ve hostingin sağladığı avantajlar genel olarak şu şekildedir: 

 - Yönetim ve Kullanım Kolaylıkları 
   Hosting hizmetleri,  sizlere sunular paneller üzerinden yönetilmektedir. Paneller üzerinden yapacağınız kullanım neticesinde, dns, dosya yönetimi, dosya izinleri, kullanıcı oluşturma vb. çeşitli işlemlerinizi basitçe halledebilirsiniz. 

 - Ekonomik ve Sürdürülebilir Olması 
    Hosting servisleri fiziksel ve özel bulut sunuculara nazaran daha ekonomik çözümler sunmaktadır. Bunun sebebi komple bir paket halinde size sunulması, kaynakların paylaşılması ve  ek olarak lisans, sunucu, kurulum ve barındırma ücreti talep edilmemesidir. 
    Eğer bir web sitesi açmak istiyorsanız, hosting servisleri tartışmasız en ekonomik çözümlerden biri olacaktır. Aynı zamanda cloud teknolojisinin her geçen gün gelişmesi ve kaynaklarının efektif olarak kullanılabilmesi, sürdürülebilir yaşam çerçevesinde değerlendirildiğinde bu teknolojilerin oldukça önemli bir noktada olduğunu göstermektedir. 
 - Güvenlik 
    Hosting hizmetleri size atanan alanda işlem yapmanıza olanak tanıdığından dolayı sadece yazılımsal tedbirler almanızı gerektirmektedir. Bu sayede en kritik konulardan biri olan sunucu güvenliği tarafında host kullanıcılarının ek bir işlem yapmasına gerek kalmamaktadır.
    Hosting sunucularında kök güvenlik servis sağlayıcı tarafından sağlanmaktadır. 
Kısaca Hosting hizmeti nedir ? sorusunu cevaplayacak olursak, sunucu yönetimi yapmak zorunda kalmadan işlerinizi basit bir şekilde halletmenize olanak tanıyan, kullanıcıların ihtiyacı doğrultusunda mikro ve makro limitlerle sunulabilen, güvenli, hızlı ve pek çok kolaylığı bir arada sağlayan hizmetler bütünüdür. 

Web siteniz için ön gördüğünüz limitleri göz önüne alarak ( disk, trafik, ram, cpu, mail kullanımları ) hosting paketinizi tercih etmenizde fayda vardır. Eğer yeni bir site açıyorsanız, sitenizin ihtiyaçlarını tahmin etmekte zorlanabilirsiniz. Bu tip durumlarda da yapacağınız çalışmalarla doğru orantılı, ortalama limitleri tercih etmeniz önerilmektedir. Aynı zamanda web site projeniz hakkındaki kritik detayları servis sağlayıcınıza danışmanız ve yapacağınız seçim hakkında bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. 

Bu bilgilere ek olarak Hosting ne işe yarar? sorusunu da tam manasıyla açıklamak gerekirse,  bir web sayfasının yayına girebilmesi için bir hosting ve domain hizmetine sahip olmanız gerekecektir. Hosting servisleri de tam bu aşamada devreye girmektedir, uygun bir hosting paketi ile domaininiz üzerinden web sitenizi yayınlamanızı sağlamaktadır. 

 

 


Eğer AwmBilişim müşterisi değilseniz çok uygun fiyatlara sanal sunucu sahibi olabilirsiniz. Hemen bu linkten sanal sunucu alın.
AwmBilişim yüksek hızlı uygun fiyatlı sanal sunucuları ile müşterilerine 2018 den beri hizmet vermektedir.