Oyun Sunucusu Kiralama Ücretleri
Oyun sunucuları, çok oyuncusu olan bir video oyununda yetkili kaynağa sahip bir sunucu şeklidir. Oyun sunucusu kiralama oyunculara pek çok avantaj sağlaması yönünden popülaritesi artmış olan bir girişimdir. Bu sunucular, kendisine bağlı istemcinin oyunculara göstermek amacıyla oyun dünyasındaki kendi doğru olan sürümünü koruma altına almasına izin vermek adına dahili durum hakkında karşıya veri iletir. Bunun yanı sıra oyundaki her oyuncu girdilerini alarak verilere işlerler. 
Oyun sunucusu ortaya çıktığı ilk günden itibaren kişilerin donanım bileşeni olarak algıladıkları bir kurulumdur ama aslında bu sunucular yalnızca fiziksel cihazlardan oluşmazlar. Sunucular çalışabilmek için özel olan yazılım sistemlerine ihtiyaç duyarlar. Yazılımlar, sunucuların cihazlarda içerdikleri verileri kullanım amacı doğrultusunda en uygun şekilde kullanım imkânı sağlar. Oyun sunucusu kiralama ücretleri de ekonomik olarak kullanıcısına avantaj sağlar. Bir örnek vermek gerekirse, e posta sunucusu ile oyun sunucuları yazılım tipi konusunda benzerlik göstermelerine rağmen temelde çok farklı kullanım amacına ve yazılım türlerine sahiptirler. Bunlar farklı amaçlar doğrultusunda optimize edilmişlerdir.


Oyun Sunucusu Satın Alma Avantajları
Oyun sunucularının en temel özellikleri verilerin akışını istikrarlı, güvenli ve kesintisiz bir şekilde sağlayabilmeleri olmalıdır. Bu türden bir oyun sunucusu satın al işlemiyle veri akışının güvenilir bir şekilde sağlanmasını destekleyebilirsiniz. Her oyun sunucusu donanım alanında geliştirilmiş özellikte olup genellikle ek donanımlar aracılığıyla güçlendirilirler. Örneğin, bir güç kesintisi sırasında oyun sunucularının kesintisiz bir şekilde verileri depolayabilmesi ek sunucuların en önemli işlevleri arasında gösterilebilir.  Bu oyun sunucuları diğer platformlara oranla ciddi avantajlar barındırır ve satın alınmaları kullanıcılar için de ayrıca ciddi avantajlar sağlar. Oyuncuların oynadıkları her oyun platformunda kişiye ve oyun arkadaşlarına oluşabilecek herhangi bir aksaklık neticesinde her anlamda ciddi avantaj sağlayan sunuculardır.


Oyun Server Fiyatları
Oyun sunucularını bir diğer tabir ile oyun server olarak da isimlendirmek mümkündür. Son zamanlarda popülaritesi oldukça artan ve bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkan bu sunucu tipi, temin edilmesi ciddi avantajlar sağlayan kurulumlardır. Oyun server fiyatları istenilen donanımların özelliklerine göre farklılıklar gösterdiğinden fiyatlar için web adresi üzerinden iletişime geçilmesi gerekmektedir.

 

awmbilişim logo


Eğer AwmBilişim müşterisi değilseniz çok uygun fiyatlara sanal sunucu sahibi olabilirsiniz. Hemen bu linkten sanal sunucu alın.
AwmBilişim yüksek hızlı uygun fiyatlı sanal sunucuları ile müşterilerine 2018 den beri hizmet vermektedir.